«Світ очима заводчан» – розділ, в якому співробітники ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» можуть презентувати свої таланти. Адже у кожного з нас є хобі, і кожному з нас є чим здивувати оточуючих. Хтось захоплюється фотозйомкою, хтось чудово малює, хтось пише вірші чи прозу, хтось майструє небаченої краси вироби, а хтось – затятий рибалка і встиг сфотографувати свій найбільший трофей. Варіантів багато. Тож не соромтеся, дорогі заводчани, покажіть нам ваш світ! Детальніше – за тел. 77-78-08.


Нестерпний біль, закарбований у поетичному слові
Інформація до новини
  • Переглядів: 1199
  • Автор: Король О.
  • Дата: 21-02-2017, 08:30
21-02-2017, 08:30

Категорія: Світ очима заводчан, Мир глазами заводчан

Нестерпний біль, закарбований у поетичному слові   Кожен народ має свої символи й обереги, які відрізняють його серед інших, роблять особливим. Одним із них є мова, міжнародний день якої припадає на 21 лютого. Нею можна поділитися щастям, радістю і болем, що пронизує серце кожного окремо і всього народу. Напередодні свята мови ми поспілкувалися з інженером департаменту організаційного розвитку ПАТ «Сумське НВО» Олександром Бриченком, який присвятив подіям останніх років свою збірку громадянської лірики «Батуринський хрест. Україна в огні».

 

Останні роки стали для нашої Батьківщини часом великих випробувань і сліз. Вони не залишили байдужими і Олександра Миколайовича – представника заводської династії, який, до слова, все своє свідоме життя трудиться на підприємстві. Потреба писати про нинішні важливі і водночас важкі події прийшла цілком виважено, адже поет сам був активним учасником Євромайдану в Сумах та неодноразово бував на головній площі столиці, де познайомився із багатьма очевидцями  розстрілів та друзями загиблих. Так поступово народився перший цикл майбутньої збірки – «Майдан – територія свободи». Одну з поезій автор присвятив сумчанину Олексію Братушці, життя якого на Майдані обірвала підступна куля снайпера.
Герою Небесної Сотні
Не плачте, що помер за Україну,
Потрібно так було, щоб жили ви,
Не плачте, мамо, рідну Батьківщину
Я захистив в смертельній боротьбі.
Тепер мене не буде поміж вами
І діточок мені вже не ростить,
Земля розквітне рясними садами
Без диктатури, вмерла що за мить.
Небесна сотня, в пам’яті народній
Назавжди залишусь твоїм бійцем,
І українці в свята Великодні
Згадають мене лагідним слівцем.
Слідом за ним з’явилося й прозове оповідання «Серце Майдану».
Із початком військових дій на сході України сумський машинобудівник із творчою душею віршованими рядками увіковічнив пам’ять про тих, хто поклав на алтар свободи найцінніше – життя.
«У книзі я представив свої роздуми про долю України та спробував закарбувати безсмертний подвиг сумчан – оборонців кордонів нашої Батьківщини від окупантів, – говорить Олександр Бриченко. – Це, в першу чергу, заводчани: Андрій Степанець, Ігор Завальний, Ігор Косточка, Дмитро Лісовенко, а також наші земляки Сергій Табала, Андрій Реута, Ігор Гольченко та Олексій Калюжний». У кожного з них були свої родини, друзі, захоплення, проте поєднала їх усіх любов до України та віра в перемогу. Для того, щоб написати якомога достовірніше, поет вивчав життєві історії Героїв та спілкувався з їхніми близькими.
Загиблому воїну України
Ти ніби спиш, юначе, так спокійно,
І смертна маска – перепустка в вічність.
Душа на небі, тут загибле тіло,
Війни це вирок і сувора дійсність.
За що помер? І погляд твій застиг –
За вистраждані материнські очі?!
За рідну землю, батьківський поріг,
За степ безкрайній і красу дівочу.
В світи незнані пролягла дорога,
Душа шукає спокій в небесах,
Громада молитовно просить Бога –
Герої не вмирають! Саме так.
«У цій збірці все обдумувалося до деталей, і не тільки в плані текстового наповнення, – відзначає співрозмовник. – Велике значення відіграють і зображення, адже вони скомпоновані у вигляді кадрів із кінострічки. У сукупності слайди складають своєрідний фільм під назвою «Історія».
Книга «Батуринський хрест. Україна в огні» видана за сприяння Сумської міської ради та громадської ради «Майдан». Прикметно, що жодного примірника поет не продав. Вагома частина тиражу надійшла у добровольчі батальйони в якості волонтерської підтримки та прикрасила полиці бібліотек міста й області. Ще одну книжку автор презентував Сумському обласному краєзнавчому музею, де постійно діє експозиція, присвячена борцям за свободу і незалежність України.  До того ж збірка заводського письменника з’явилася і в команди прес-центру.
На цьому творчі пошуки нашого колеги не припиняються. Олександр Бриченко запевняє: доки болять рани втрат у Батьківщини, доти й буде писати про найважливіше. Наразі він продовжує висвітлювати героїчні вчинки українських захисників і, можливо, зовсім скоро світ побачить доповнене видання книги. До того ж у недалекому майбутньому заводчанин планує видати ще одну збірку лірики «Музика серця».


Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^