Хвороба, що вбиває непомітно
Інформація до новини
27-07-2018, 05:08

Категорія: Наше здоров'я, Наше здоровье

Хвороба, що вбиває непомітно  Саме так лікарі характеризують гепатит. Нині у світі налічується понад 500 мільйонів носіїв даного вірусу, а це, на хвилиночку, майже кожен 12 житель нашої планети. Для того, щоб приділити увагу загрозі, котра за кількістю хворих перевищує і ВІЛ-інфекції, й онкологічні захворювання, був започаткований Всесвітній день боротьби з гепатитом. Припадає він на 28 липня.

Загалом існує п’ять видів гепатиту (А, В, С, D та Е). Кожен із них викликаний окремими вірусами, поширюється по-різному, але всі вони безжально б’ють по печінці, що з часом призводить до її цирозу та/або раку. 
Причиною гепатитів А й Е вважається вживання забруднених харчових продуктів, а також води. Гепатити В, С і D зазвичай розвиваються у результаті переливання крові від інфікованої людини, медичних процедур, пов’язаних із використанням нестерильного обладнання, від матері до дитини під час пологів тощо.
Найчастіше гепатит протікає без симптомів – і в цьому криється його головна підступність. Однак інколи він все ж таки може дати про себе знати пожовтінням шкіри, свербінням або ж появою на ній червоних цяток.
Захиститися від даної недуги можна двома способами. По-перше, слід постійно дотримуватися правил гігієни, бути максимально пильними під час медпроцедур, і, по-друге, зробити щеплення від гепатиту. Жартувати з проявами «непомітного вбивці» не можна в жодному разі, зарадити біді може тільки фахова допомога лікарів. 

 

Марина Кочмак

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^