Швидка допомога на новий лад: що буде і коли чекати?
Інформація до новини
10-07-2018, 08:23

Категорія: Корисно знати, Полезно знать

Швидка допомога на новий лад: що буде і коли чекати?  Наразі реформа екстреної медицини для громадян має вигляд концепції, котру в середині червня було презентовано на розгляд громадськості. Що ж саме вигадали для нас медичні реформатори? 

Отже, планується оновлення алгоритмів диспетчеризації – автомобіль екстреної допомоги, який знаходиться найближче до місця події, виїжджатиме протягом декількох секунд після виклику. Для цього буде створено центральний інформаційний вузол обміну даними, всі швидкі (до слова, анонсується оновлення автопарку) обладнають GPS, а відтак диспетчер зможе обрати машину, що перебуває зовсім поруч, і скерувати її до пацієнта. Принцип направлення медиків за територіальною приналежністю відходить у минуле. 
Диспетчерів навчатимуть, бо вони повинні не тільки швидко приймати найбільш вдалі рішення, а й консультувати щодо надання першої допомоги до прибуття бригади екстреної допомоги. До того ж всі, хто в ній працює (лікар, фельдшер, водій), мусять пройти переатестацію. З'являться ще й нові професії, такі як: парамедик і екстрений медичний технік, на якого повинен буде вивчитися кожен шофер швидкої. Крім того, буде створено мережу екстрених рятувальників. До неї увійдуть пожежники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, вчителі, соціальні працівники тощо. Всі ці люди зможуть надавати екстрену допомогу в разі потреби. 
Щоб була змога допомогти хворому, не чекаючи карети швидкої, громадські місця обладнають дефібрилятором і джгутами. Нововведення зачеплять і приймальні відділення в лікарнях – запроваджуватиметься доступ до необхідного медобладнання за принципом 24 години на добу, сім днів на тиждень, та й самі приміщення плануватимуть, аби пацієнт зміг отримати допомогу якнайшвидше. 
Все це ставитиме реальністю поступово – протягом 2018-2022 років. Першими протестують на собі швидку допомогу на новий лад у Києві, Дніпропетровській (перейменовується в Січеславську) , Херсонській та Харківській областях. Далі у черзі – Вінниччина та Полтавщина. Коли її чекати сумчанам, поки що достеменно невідомо. Мабуть, те, якими темпами у нас реалізовується кампанія з підписання декларацій із лікарями первинки, не додало особливого оптимізму медичним реформаторам, тож Сумщину вирішили залишити на потім.

Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^