Громадські організації

Рада ветеранів

 


Голова ради ветеранів Олександр Федорович Науменко

 Ветеранська організація підприємства створена в 1956 році. В її перший склад увійшли вісім ветеранів ВВВ – представників заводу. Згодом число членів ради ветеранів збільшувалося. Всю свою увагу і турботу вони приділяли учасникам війни, їхнім проблемам.

 Авторитет ветеранської організації зростав із кожним роком, вона поступово перетворювалася на одного з основних помічників адміністрації в питаннях відновлення підприємства.

У 70-х роках з ініціативи ветеранської організації на заводі була створена Алея Слави, де встановлені бюсти всіх працівників, удостоєних високого звання «Герой Радянського Союзу». Таких заводчан – 11. Крім того, пам'ять про 169 робітників, які загинули під час війни, увічнена на меморіалі підприємства.

 У 1975 році на території заводу, на місці розстрілу керівника підпільної молодіжної організації «Прапор» Дмитра Косаренка, в пам'ять про нього був встановлений монумент. А вже через рік на підприємстві було відкрито першу меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Петру Мірошниченку, який до війни працював в цеху № 6. У 1977р. в цьому ж цеху була встановлена ​​друга меморіальна дошка на згадку про всіх працівників, які пішли на війну з цього підрозділу і не повернулися з поля бою.

 Згодом меморіальні дошки були відкриті в цехах № 1, 4, 5, 7, 51, 53, 59, на будівлі СКБ хімічного обладнання.

 У 1972р. на виробництві хімічного обладнання встановлено оригінальний комплекс, звернений до молоді-2022. У його фундаменті вже багато років зберігається капсула з посланням для майбутніх поколінь заводчан. Відкрити її планується в 2022р.

 З роками ветеранська організація все більше міцніла і розвивалася. До 2004р. її рада налічувала вже 25 осіб, а її членами стали не тільки ветерани ВВВ, а й праці. В цілому, ветеранська організація того часу охоплювала 300 учасників бойових дій,1450 учасників ВВВ, 28 вдів учасників бойових дій і 69 ветеранів праці.

На жаль, час невблаганний. І ряди ветеранської організації ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» поступово рідшають... У 2011р. в ній значилося вже 167 учасників бойових дій, 787 учасників ВВВ, 23 вдови учасників бойових дій, 500 одиноких ветеранів, 169 інвалідів, 7900 ветеранів праці. Про всіх цих людей дбає рада ветеранів, у складі якої перебуває понад 30 активістів-заводчан. Ветеранська організація знаходиться на повному матеріальному забезпеченні підприємства.

 Основним завданням організації був, є і буде соціальний захист ветеранів усіх категорій. А для цього кожен день здійснюється прийом ветеранів, де розглядаються питання, проблеми, що їх турбують. З огляду на похилий вік, хвороби, поранення, які все частіше нагадують про себе, необхідність у проведенні операцій, заводські ветерани в більшості випадків звертаються з проханням про надання матеріальної допомоги. Всі ці запити задовольняються беззастережно.

 При раді діє волонтерський центр, представники котрого відвідують ветеранів на дому і надають їм необхідну допомогу.

Ветеранська організація ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» у даний час – найпотужніша, найчисленніша організація в місті, області та Україні серед промислових підприємств. 35 представників заводського ради ветеранів нагороджені пам'ятним знаком Сумського міського голови. Організація відзначена 15 грамотами адміністрації та профкому підприємства, районної, міської та обласної ради ветеранів.

 У 2010р. діяльність ветеранів заводу відзначена подякою уряду України.

 Починаючи з 2007р., ветеранська організація підприємства є незмінним переможцем серед 96 подібних об'єднань в огляді-конкурсі, що проводиться міською радою ветеранів.


Донорський рух на підприємстві

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Куратор донорського руху Сергій Васильович Чирва

  Понад півстоліття тому на підприємстві зародився донорський рух. У 1995р. створено унікальний банк крові, завдяки якому всі співробітники і члени їхніх родин у будь-який час доби можуть безкоштовно отримати компоненти крові, необхідні для проведення операцій, лікування в гематологічних, хірургічних, гінекологічних, опікових та інших відділеннях м. Суми, області, України.

 Традиційно двічі на місяць проходять забори крові. У кожному з них бере участь не менше 100 заводчан. Донорський рух повністю фінансується за рахунок підприємства.

 18 заводчан мають найвище звання «Заслужений донор України». Всі вони здали не менше 40 літрів крові.

 Понад 300 працівникам присвоєно звання «Почесний донор України» (люди, які здали понад 18 л крові).

  

 

 

 


Жіноча рада


Голова жінради Марина Василівна Семчук

  Вже не один десяток років у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» працює жіноча рада – громадська організація, що представляє інтереси всіх працівниць підприємства незалежно від їх віку, національності, соціального і сімейного стану.

 Жінрада підприємства займається багатьма питаннями. Серед них: умови роботи праці жінок, права вагітних і тих, хто, виховує неповнолітніх дітей; питання соціального захисту багатодітних сімей, соціальні відпустки; питання сімей, в яких є діти-інваліди; питання матерів-одиначок, вдів; щорічні профогляди жінок.

 Жінрада щороку надає допомогу в підготовці ОДЦ «Чайка» до оздоровчого сезону, контролює якість харчування, умови проживання та проведення дозвілля дітей, координує зв’язки з Правдинською школою-інтернатом, котрою сумські машинобудівники опікуються вже більше 30 років.

 

 

 

 

 


Молодіжне об'єднання


Голова ради молоді Юлія Олександрівна Толстун

  З ініціативи профспілкового комітету і молоді підприємства 25 лютого 2004р. на установчій конференції, в роботі якої взяли участь 500 делегатів, було створено молодіжне об'єднання (МОБ) ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання».

 Організація ставить перед собою цілу низку завдань: проведення оздоровчої, спортивної, культурної, екологічної та наукової роботи, підвищення трудової активності молоді, формування суспільної свідомості.

  Згідно з планом роботи молодіжного об'єднання, щорічно проводиться більше 40 заходів. Всі їх умовно можна розділити на три блоки: виробничий, спортивний, культурно-масовий.

   Проведення всіх цих заходів стало можливим завдяки сприянню адміністрації та профспілкового комітету ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання».

 


Хмарка тегів

Архів новин

Липень 2018 (10)
Червень 2018 (25)
Травень 2018 (25)
Квітень 2018 (30)
Березень 2018 (32)
Лютий 2018 (25)
^